Jak szybko pozbyć się zapachu czosnku i cebuli z ust

Data:

Najłatwiej jest zacząć od profilaktyki.

Jak jeść czosnek i cebulę, aby uniknąć nieświeżego oddechu?

Jeśli nie możesz lub nie chcesz zrezygnować z przyprawionych potraw, pamiętaj o kilku prostych zasadach, które zapobiegną nieświeżemu oddechowi.

Pij dużo wody

Przykry zapach może być spowodowany drobnymi cząsteczkami czosnku i cebuli, które utknęły między zębami, na języku lub w wysuszonej śluzówce. Woda przynajmniej częściowo wypłucze te ostre śmierdzące kawałki z ust do żołądka.

Przekąska w postaci sałatki lub jabłka

W jednym z badań naukowcy stwierdzili, że żucie jabłka lub liścia sałaty sprawia, że zapach czosnku z ust jest znacznie mniej wyczuwalny. Teoretycznie inne świeże owoce i warzywa, które mają wysoką zawartość wody i błonnika, miałyby takie samo działanie. Na przykład ogórki lub twarde gruszki.

Jak pozbyć się oddechu czosnkowego i cebulowego?

Jeśli jest już za późno na profilaktykę, oto 4 sprawdzone sposoby na szybkie odświeżenie oddechu.

Przepłucz usta wodą

Dzięki temu wypłuczesz z ust większe cząstki cebuli i czosnku. Nie oczekuj jednak, że woda całkowicie usunie zapach. Aby zwiększyć efekt, potrzebne będą poważniejsze środki.

Umyj zęby

Cząsteczki czosnku lub cebuli mogą pozostać między zębami, w płytce nazębnej lub pod linią dziąseł. Dlatego po jedzeniu dokładnie umyj zęby.

Przepłucz usta płynem do płukania ust

Idealny jest silnie pachnący płyn do płukania ust, np. z mięty.

Przyjrzyj się składowi różnych płynów i zdecyduj się na taki, który na liście składników ma dwutlenek chloru. Istnieją pewne dowody naukowe sugerujące, że płyny zawierające dwutlenek chloru są bardziej skuteczne w kontrolowaniu nieświeżego oddechu.

Wypij szklankę mleka

Mleko pomaga zmniejszyć stężenie związków chemicznych zawierających siarkę, które powodują nieprzyjemny zapach cebuli lub czosnku. Ogólnie rzecz biorąc, według badaczy, najlepsze efekty daje zalewanie mlekiem każdego kęsa jedzenia z czosnkiem lub cebulą. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecane artykuły

Nürburgring: Legenda wśród Torów Wyścigowych dla Supersamochodów

Nürburgring, często określany jako "Zielone Piekło", to jeden z najbardziej znanych i szanowanych torów wyścigowych na świecie. Ten...

Chroń swoją skórę na plaży – naturalne kosmetyki z ochroną SPF

Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę z tego, dlaczego ochrona jej skóry przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego jest...

W co powinieneś się zaopatrzyć posiadając własną saunę?

Ostatnią rzeczą jaką musimy wykonać aby zacząć cieszyć się nowo powstałym i zarazem gotowym do użytku pomieszczeniem jest...

Jakie tanie zestawy Lego Star Wars do 200 złotych wybrać?

Lego Star Wars to popularna linia zabawek konstrukcyjnych, która pozwala fanom sagi Gwiezdne wojny na odtworzenie niesamowitych scen...