Proste sposoby na codzienną medytację

Data:

Pewnie nie raz słyszałeś o korzyściach płynących z medytacji. Może pomóc w bezsenności i niepokoju, ustabilizować ciśnienie krwi, poprawić uwagę i zapobiec utracie pamięci z powodu wieku. Nie każdy jednak lubi lub ma trudności z siedzeniem w jednej pozie przez dłuższy czas. Oto kilka prostych praktyk, które nie zajmą wiele czasu.

Medytacja pod prysznicem

Nie musisz wydzielać na to dodatkowego czasu. Wystarczy wejść pod prysznic jak zwykle i włączyć wodę. A potem spróbuj skoncentrować się na swoich uczuciach.

Wsłuchaj się w szum wody, poczuj, jak liczne krople dotykają Twojej skóry i ściekają w dół — śledząc je od głowy do pięt. Poczuj, jak strumienie rozgrzewają Cię i relaksują lub odświeżają i łagodzą poranną sztywność.

Instruktorka jogi Shannon Irizarry sugeruje pójście o krok dalej i wyobrażenie sobie, że woda zmywa twój zły nastrój, ciężkie myśli i uczucia, choroby i zmęczenie.

Medytacja w podróży

Można to zrobić podczas spaceru lub nawet w drodze do pracy (jeśli idziesz pieszo). Idealnym miejscem na taką medytację jest płaska, niezakłócona ścieżka, gdzieś na łonie natury lub w parku. Jeśli trudno jest znaleźć taką drogę, staraj się wybrać miejsce, w którym możesz iść na wprost przez co najmniej 5 minut, bez zatrzymywania się na przejściach dla pieszych.

Przedmiotem medytacji w tym przypadku są twoje kroki. Koncentracja na nich jest znacznie łatwiejsza niż, powiedzmy, na oddychaniu — jak w medytacji mindfulness. Po prostu chodzisz w linii prostej w swoim wygodnym tempie i skupiasz się na każdym swoim ruchu.

Czyli prawa noga poszła w górę, lekko ugięła się w kolanie, dotknęła ziemi. To samo zrobiła lewa. Ręce mimowolnie się kołyszą. Jeśli masz trudności z utrzymaniem uwagi, spróbuj policzyć kroki: najpierw od 1 do 10, a potem w przeciwnym kierunku — i tak w kółko. Kontynuuj medytację tak długo, jak będzie to dla ciebie wygodne.

Można nieco skomplikować praktykę i podczas chodzenia przenieść uwagę z kroków na inne obiekty — dźwięki, zapachy, własny oddech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecane artykuły

Nürburgring: Legenda wśród Torów Wyścigowych dla Supersamochodów

Nürburgring, często określany jako "Zielone Piekło", to jeden z najbardziej znanych i szanowanych torów wyścigowych na świecie. Ten...

Chroń swoją skórę na plaży – naturalne kosmetyki z ochroną SPF

Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę z tego, dlaczego ochrona jej skóry przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego jest...

W co powinieneś się zaopatrzyć posiadając własną saunę?

Ostatnią rzeczą jaką musimy wykonać aby zacząć cieszyć się nowo powstałym i zarazem gotowym do użytku pomieszczeniem jest...

Jakie tanie zestawy Lego Star Wars do 200 złotych wybrać?

Lego Star Wars to popularna linia zabawek konstrukcyjnych, która pozwala fanom sagi Gwiezdne wojny na odtworzenie niesamowitych scen...