Śnieżnobiałe zęby z pastą z aktywnym węglem

Data:

Pragnienie śnieżnobiałych zębów raczej nikomu nie jest obce. Zwłaszcza obecnie, kiedy spora część produktów spożywczych przyczynia się do barwienia ich na żółty kolor, jak choćby kawa, czy czarna herbata. Jak poprawić kolor naszych zębów, bez kosztownego wybielania? Odpowiedzią może być pasta do zębów z aktywnym węglem.

Jakie ma właściwości pasta z aktywnym węglem?

Węgiel bardzo dobrze sprawdza się, jeśli chodzi o pochłanianie i ścieranie powierzchniowych przebarwień na zębach, powstających przez częste spożywanie takich produktów jak kawa, herbata, czy wino. Można więc powiedzieć, że węgiel aktywny działa jak gumka do ścierania – usuwa większość lub nawet wszystkie przebarwienia, jakie powstają przez nasz styl życia.

Jednak za pomocą czarnej pasty do zębów nie zmienimy naturalnego koloru naszych zębów. Węgiel nie jest w stanie zmienić od wewnątrz koloru naszych zębów. Aby wybielić zęby naturalnie ciemne, trzeba udać się do specjalisty na zabieg. 

Wybielająca pasta z węglem aktywnym i dodatkowymi składnikami, na przykład w postaci wyciągu z zielonej herbaty może za to chronić nasze zęby przed osadzaniem się kamienia na zębach, pozostawiać świeży oddech i niwelować naturalny, ziemisty posmak węgla aktywnego.

Obecne na rynku czarne pasty do zębów poszerzają swoją ofertę o składniki o działaniu antybakteryjnym, czy remineralizującym. Dzięki temu używając takiej pasty, możemy lepiej zadbać o nasze uzębienie. 

Najczęściej takimi dodatkowymi składnikami jest:

– fluor, który odpowiada za remineralizowanie szkliwa i ochronę przed próchnicą, 

– ksylitol, zastępujący fluor i dodatkowo zwiększający produkcję śliny, zapewniając większą ochronę szkliwu,

– wyciągi roślinne, jak zielona herbata, rumianek, czy porost islandzki, łagodzące podrażnienia, które mogą wystąpić przy tak silnych pastach, jak ta z węgla aktywnego,

– olej kokosowy, wspierający regenerację dziąseł.

Czy pasty z aktywnym węglem są bezpieczne?

Razem z popularnością past z aktywnym węglem pojawiły się wątpliwości. Czy oby na pewno są bezpieczne? Czy nie niszczą szkliwa? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. 

Znów możemy się posłużyć przykładem gumki do ścierania. Jeśli używamy jej prawidłowo, ślady ołówka znikną, a nasza kartka będzie cała. Jeżeli jednak zbyt mocno i często będziemy pocierać gumką w jednym miejscu, w kartce może powstać dziura. Dokładnie tak samo działa pasta z węglem aktywnym. Drobinki węgla w paście delikatnie ścierają przebarwienia z naszych zębów. Jednak zbyt częste używane takiej pasty, może doprowadzić do ścierania się szkliwa, a nie przebarwień.

Zbyt częste używanie ich, jest niebezpieczne. Wskazane jest używanie ich co kilka dni, z przerwami i najlepiej z letnią wodą. 

Kto nie powinien stosować pasty z aktywnym węglem

Pasta z węglem aktywnym nie jest także przeznaczona dla każdego. Jest to dość mocna pasta, której nie powinny używać osoby z osłabionymi zębami, czy szkliwem skłonnym do erozji. Najlepiej przed zakupem takiej pasty skonsultować się z dentystą, co do stanu naszych dziąseł, zębów i szkliwa, a także przeczytać zalecenia producenta, oraz poprosić o radę specjalistów w dziedzinie naturalnych kosmetyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecane artykuły

Ogrzewaj zimą, chłodź latem: Nowoczesne metody termoizolacji w domach górskich

Domy położone w regionach górskich stawiają przed właścicielami i projektantami szczególne wyzwania związane z utrzymaniem efektywności energetycznej przez...

Nürburgring: Legenda wśród Torów Wyścigowych dla Supersamochodów

Nürburgring, często określany jako "Zielone Piekło", to jeden z najbardziej znanych i szanowanych torów wyścigowych na świecie. Ten...

Chroń swoją skórę na plaży – naturalne kosmetyki z ochroną SPF

Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę z tego, dlaczego ochrona jej skóry przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego jest...

W co powinieneś się zaopatrzyć posiadając własną saunę?

Ostatnią rzeczą jaką musimy wykonać aby zacząć cieszyć się nowo powstałym i zarazem gotowym do użytku pomieszczeniem jest...