Śnieżnobiałe zęby z pastą z aktywnym węglem

Data:

Pragnienie śnieżnobiałych zębów raczej nikomu nie jest obce. Zwłaszcza obecnie, kiedy spora część produktów spożywczych przyczynia się do barwienia ich na żółty kolor, jak choćby kawa, czy czarna herbata. Jak poprawić kolor naszych zębów, bez kosztownego wybielania? Odpowiedzią może być pasta do zębów z aktywnym węglem.

Jakie ma właściwości pasta z aktywnym węglem?

Węgiel bardzo dobrze sprawdza się, jeśli chodzi o pochłanianie i ścieranie powierzchniowych przebarwień na zębach, powstających przez częste spożywanie takich produktów jak kawa, herbata, czy wino. Można więc powiedzieć, że węgiel aktywny działa jak gumka do ścierania – usuwa większość lub nawet wszystkie przebarwienia, jakie powstają przez nasz styl życia.

Jednak za pomocą czarnej pasty do zębów nie zmienimy naturalnego koloru naszych zębów. Węgiel nie jest w stanie zmienić od wewnątrz koloru naszych zębów. Aby wybielić zęby naturalnie ciemne, trzeba udać się do specjalisty na zabieg. 

Wybielająca pasta z węglem aktywnym i dodatkowymi składnikami, na przykład w postaci wyciągu z zielonej herbaty może za to chronić nasze zęby przed osadzaniem się kamienia na zębach, pozostawiać świeży oddech i niwelować naturalny, ziemisty posmak węgla aktywnego.

Obecne na rynku czarne pasty do zębów poszerzają swoją ofertę o składniki o działaniu antybakteryjnym, czy remineralizującym. Dzięki temu używając takiej pasty, możemy lepiej zadbać o nasze uzębienie. 

Najczęściej takimi dodatkowymi składnikami jest:

– fluor, który odpowiada za remineralizowanie szkliwa i ochronę przed próchnicą, 

– ksylitol, zastępujący fluor i dodatkowo zwiększający produkcję śliny, zapewniając większą ochronę szkliwu,

– wyciągi roślinne, jak zielona herbata, rumianek, czy porost islandzki, łagodzące podrażnienia, które mogą wystąpić przy tak silnych pastach, jak ta z węgla aktywnego,

– olej kokosowy, wspierający regenerację dziąseł.

Czy pasty z aktywnym węglem są bezpieczne?

Razem z popularnością past z aktywnym węglem pojawiły się wątpliwości. Czy oby na pewno są bezpieczne? Czy nie niszczą szkliwa? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. 

Znów możemy się posłużyć przykładem gumki do ścierania. Jeśli używamy jej prawidłowo, ślady ołówka znikną, a nasza kartka będzie cała. Jeżeli jednak zbyt mocno i często będziemy pocierać gumką w jednym miejscu, w kartce może powstać dziura. Dokładnie tak samo działa pasta z węglem aktywnym. Drobinki węgla w paście delikatnie ścierają przebarwienia z naszych zębów. Jednak zbyt częste używane takiej pasty, może doprowadzić do ścierania się szkliwa, a nie przebarwień.

Zbyt częste używanie ich, jest niebezpieczne. Wskazane jest używanie ich co kilka dni, z przerwami i najlepiej z letnią wodą. 

Kto nie powinien stosować pasty z aktywnym węglem

Pasta z węglem aktywnym nie jest także przeznaczona dla każdego. Jest to dość mocna pasta, której nie powinny używać osoby z osłabionymi zębami, czy szkliwem skłonnym do erozji. Najlepiej przed zakupem takiej pasty skonsultować się z dentystą, co do stanu naszych dziąseł, zębów i szkliwa, a także przeczytać zalecenia producenta, oraz poprosić o radę specjalistów w dziedzinie naturalnych kosmetyków.

Polecane artykuły

Pigwa – tajna broń przeciwko grypie żołądkowej

Produkty spożywcze z naszej diety mają ogromne znaczenie na nasz wygląd, samopoczucie i stan zdrowia. Dobroczynny wpływ mają...

Męska kosmetyczka – co powinno się w niej znaleźć?

Mężczyźni w przeciwieństwie do kobiet nie zawsze mają czas i ochotę na chodzenie po drogeriach w celu zakupu...

Prywatny kawałek lasu w twoim domu – stoliki kawowe 

Las kojarzy się głównie z bliskością przyrody, spokojem oraz odprężającymi spacerami. Warto wprowadzić we wnętrze domu elementy, dzięki...

Czym jest aktywator do slime? – popraw wydajność swoich slime

Tworzenie slime'a polega na posiadaniu odpowiednich składników. Najlepsze składniki to odpowiedni aktywator slime i odpowiedni klej. Oto lista...