Męska kosmetyczka – co powinno się w niej znaleźć?

Data:

Mężczyźni w przeciwieństwie do kobiet nie zawsze mają czas i ochotę na chodzenie po drogeriach w celu zakupu kosmetyków. Wielu z nich lubi jednak dbać o swój wygląd i nie wyobraża sobie życia bez podstawowych środków pielęgnacyjnych. Które kosmetyki wręcz muszą znaleźć się w męskiej kosmetyczce, aby można było uznać ją za w pełni wyposażoną? 

Pielęgnacja włosów i brody

Wszyscy lubimy dbać o swoje włosy – tak samo kobiety, jak i mężczyźni. Nikt nie lubi łamliwych, rozdwojonych czy przetłuszczających się włosów. Dlatego w męskiej kosmetyczce nie powinno zabraknąć dobrego szamponu i odżywki, które ułatwiają codzienną pielęgnację i stylizację oraz zapewniają ochronę włosów przed różnymi czynnikami. 

Wybór jest ogromny i często trudno jest wybrać preparat, który będzie skuteczny. Można zatem nieco eksperymentować i testować różne kosmetyki, aż trafimy na ten odpowiedni dla danego rodzaju włosów. Mężczyzna noszący brodę powinien także wyposażyć swoją kosmetyczkę w preparat do jej pielęgnacji. Mogą to być zarówno odżywki, jak i olejki wzmacniające strukturę włosa i nawilżające. 

Podstawowe kosmetyki do higieny osobistej

Oczywiście w żadnej męskiej kosmetyczce nie powinno zabraknąć podstawowych kosmetyków do higieny osobistej. To środki wybierane indywidualnie, dopasowane idealnie do danej osoby i jej potrzeb. Są to zarówno: 

żele pod prysznic, pianki do golenia jak i preparaty do higieny intymnej. 

Mimo iż kosmetyczka raczej kojarzy się jako podręczny przedmiot kobiety, ma ją także każdy mężczyzna dbający o swój wygląd i higienę. Mogą w niej schować wszystkie swoje kosmetyki do codziennej pielęgnacji całego ciała. Poza środkami myjącymi, w zawartości kosmetyczki nie może zabraknąć pasty i szczoteczki do zębów. 

Warto wybierać kosmetyki dopasowane do danego typu skóry czy włosów. Obecnie mamy naprawdę ogromny wybór, dlatego każda kosmetyczka jest wypełniona praktycznie po same brzegi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecane artykuły

Prywatny kawałek lasu w twoim domu – stoliki kawowe 

Las kojarzy się głównie z bliskością przyrody, spokojem oraz odprężającymi spacerami. Warto wprowadzić we wnętrze domu elementy, dzięki...

Czym jest aktywator do slime? – popraw wydajność swoich slime

Tworzenie slime'a polega na posiadaniu odpowiednich składników. Najlepsze składniki to odpowiedni aktywator slime i odpowiedni klej. Oto lista...

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego domu w zimę – odśnieżanie dachów

Aktualnie obowiązujące prawo budowlane dotyczy nie tylko nowo powstających obiektów będących w trakcie budowy czy też jej planowania....

Śnieżnobiałe zęby z pastą z aktywnym węglem

Pragnienie śnieżnobiałych zębów raczej nikomu nie jest obce. Zwłaszcza obecnie, kiedy spora część produktów spożywczych przyczynia się do...