Jak czyścić pralkę?

Data:

Czyszczenie pralki jest niezbędne, aby utrzymać ją w dobrym stanie. Jeśli nie wyczyścisz wnętrza pralki, to nie będzie ona w stanie prawidłowo wyprać Twoich ubrań, a nawet może spowodować ich uszkodzenie. W tym artykule dowiesz się, jak prawidłowo wyczyścić pralkę.

Jak wyczyścić pralkę sokiem z cytryny

Najpierw usuń wszelkie ubrania z pralki. Następnie otwórz obie strony bębna i usuń wszelkie kłaczki lub zanieczyszczenia, które możesz zobaczyć. Wlej pół kubka soku z cytryny do dozownika detergentu, a następnie przeprowadź pełny cykl z użyciem gorącej wody i bez ubrań w bębnie (detergent uwolni się na całej podłodze). Nie dodawaj żadnych innych ubrań podczas tego cyklu.

Po zakończeniu cyklu otwórz obie strony ponownie i wypłucz cały sok z cytryny zimną wodą z wnętrza bębna (w razie potrzeby możesz użyć węża).

Jak wyczyścić pralkę ładowaną od frontu i usunąć pleśń

Pralki ładowane od przodu są świetne pod względem energooszczędności, ale mogą być trudniejsze do czyszczenia niż pralki ładowane od góry.

Najlepszym sposobem na utrzymanie pralki w dobrej formie jest jej regularne czyszczenie. Oto kilka wskazówek, jak to robić:

Użyj roztworu octu i wody. Będziesz potrzebować 1/2 szklanki octu, 1/2 szklanki sody oczyszczonej i 2 szklanki ciepłej wody. Wlej wszystkie te elementy do butelki ze spryskiwaczem i dobrze wstrząśnij. Spryskaj roztworem wnętrze bębna myjki, w tym wszystkie strony ubrań, które mogą utkwić w środku. Poczekaj pięć minut przed wytarciem wszelkich pozostałości plam lub zapachów wilgotną szmatką, lub gąbką.

Użyj białego octu jako alternatywy dla płynu do zmiękczania tkanin. Biały ocet zawiera kwas octowy, który po dodaniu do cyklu prania działa zarówno jako środek antybakteryjny, jak i łagodny wybielacz. Aby użyć białego octu jako alternatywy dla płynu do zmiękczania tkanin, dodaj 1/4 filiżanki bezpośrednio do bębna pralki z ubraniami przed rozpoczęciem ładowania.

Jak często myć pralkę?

Pralkę należy czyścić co najmniej raz w roku. Jeśli masz twardą wodę powinieneś czyścić ją częściej.

Polecane artykuły

W co powinieneś się zaopatrzyć posiadając własną saunę?

Ostatnią rzeczą jaką musimy wykonać aby zacząć cieszyć się nowo powstałym i zarazem gotowym do użytku pomieszczeniem jest...

Z czego uszyte są fraki do tańca?

Stroje tancerzy to garderoba wyjątkowa, która ma przyciągać wzrok, ale przede wszystkim zapewniać pełen komfort. Strój powinien być...

Wykres funkcji jako dziedzina wielu nauk

Tematem dzisiejszego artykułu jest wykres funkcji. Czym ten wykres jest? Otóż, jest graficznym przedstawieniem dowolnej funkcji. Każdą funkcję...

Ewakuacja próbna obiektu – co powinieneś wiedzieć

Zapewne nie raz w swoim życiu mieliśmy styczność z przeprowadzaniem ewakuacji budynku w celach treningowych. Takie zachowanie ma...