Czym jest aktywator do slime? – popraw wydajność swoich slime

Data:

Tworzenie slime’a polega na posiadaniu odpowiednich składników. Najlepsze składniki to odpowiedni aktywator slime i odpowiedni klej. Oto lista najlepszych aktywatorów slime, ale na początek podzielimy się kilkoma wskazówkami, jak zrobić najłatwiejszy slime w historii z tymi różnymi aktywatorami slime. 

Czym jest aktywator slime?

Aktywator slime jest jednym ze składników slime potrzebnych do reakcji chemicznej, która ma miejsce w celu wytworzenia slime. Drugim ważnym elementem jest klej PVA. Slime tworzy się, gdy jony boranowe w aktywatorze szlamu (boran sodu, proszek boraksowy lub kwas borowy) mieszają się z klejem PVA (polioctan winylu) i tworzą tę chłodną, ​​rozciągliwą substancję. Nazywa się to sieciowaniem. Klej jest polimerem i składa się z długich, powtarzających się i identycznych pasm lub cząsteczek. Cząsteczki te przepływają obok siebie, utrzymując klej w stanie płynnym. Dodajesz jony boranowe do mieszaniny, a następnie zaczyna ona łączyć ze sobą te długie pasma. Zaczynają się plątać i mieszać, aż substancja stanie się mniej podobna do płynu, z którym zacząłeś, a gęstsza i gumowata jak slime! Slime to polimer. Wyobraź sobie różnicę między mokrym spaghetti a resztkami spaghetti następnego dnia. Gdy tworzy się slime, splątane pasma cząsteczek przypominają grudkę spaghetti!

Najlepsze aktywatory slime

Należy pamiętać, że wspólne składniki wszystkich poniższych aktywatorów slime pochodzą z boranów i należą do rodziny pierwiastków boru. Jeśli chcesz być naprawdę konkretny, oznacza to, że nie oznaczysz żadnego z tych aktywatorów slime jako bez boraksu.

Proszek boraksowy

Proszek boraksowy jest najbardziej znanym aktywatorem slime i zawiera boraks lub tetraboran sodu. Ma też wokół siebie najwięcej kontrowersji. Aby zrobić ten aktywator śluzu, wymieszaj niewielką ilość proszku boraksu z ciepłą wodą. Użyj tego rozwiązania, aby dodać do swojego przepisu na slime. Możesz kupić proszek boraksowy w internecie lub w alejce z detergentami do prania w lokalnym sklepie spożywczym.

Skrobia w płynie

Skrobia w płynie była jednym z pierwszych aktywatorów slime, jakie kiedykolwiek wypróbowaliśmy! Tworzy również niesamowity, szybki 3 składnikowy slime. W tym przepisie jest mniej kroków, dzięki czemu jest idealny również dla młodszych dzieci! Ten aktywator slime zawiera boran sodu typowy dla środków do prania. Możesz również znaleźć płynną skrobię w alejce z produktami do prania w sklepie spożywczym. Nie możesz zrobić własnej domowej skrobi w płynie ani użyć skrobi w sprayu. Skrobia kukurydziana to nie to samo, co płynna skrobia.

Krople do oczu

Ostatnie na naszej liście aktywatorów slime są krople do oczu lub płyny do płukania oczu. Głównym składnikiem, który znajdziesz w tym aktywatorze slime, jest kwas borowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Polecane artykuły

Najczęstsze awarie maszyn rolniczych

Rolnictwo jest bez wątpienia jedną z najważniejszych gałęzi całego przemysłu. To właśnie rolnikom zawdzięczamy najwięcej, ponieważ ich ciężka...

Chroń swoją skórę na plaży – naturalne kosmetyki z ochroną SPF

Każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę z tego, dlaczego ochrona jej skóry przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego jest...

W co powinieneś się zaopatrzyć posiadając własną saunę?

Ostatnią rzeczą jaką musimy wykonać aby zacząć cieszyć się nowo powstałym i zarazem gotowym do użytku pomieszczeniem jest...

Jakie tanie zestawy Lego Star Wars do 200 złotych wybrać?

Lego Star Wars to popularna linia zabawek konstrukcyjnych, która pozwala fanom sagi Gwiezdne wojny na odtworzenie niesamowitych scen...