REKLAMA

Żużlowcy Stali zgarnęli bonus w Rawiczu

Stal Rzeszów wygrała w Rawiczu z miejscową Unią Kolejarzem (42:47) i zdobyła punkt bonusowy do ligowej tabeli. Żurawie nie były pewne zwycięstwa do ostatniego biegu.

Przechwytywanie_1

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Rzeszowianie startowali bez chorującego Grega Hancocka. W składzie gospodarzy brakowało zawodników z Leszna, ze względu na napięty terminarz w Ekstralidze. Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się wynikiem 44:43 dla Stali Rzeszów.

Zawody lepiej rozpoczęli zawodnicy z Rawicza. Stal obięła prowadzenie w meczu dopiero po dziewiątym biegu, gdzie para Porsing – Baran przywiozła podwójne zwycięstwo. W kolejnym starcie to goście wygrali w stosunku 5:1. Stało się to za sprawą najskuteczniejszego w ekipie niedźwiadków Jaimona Lidseya oraz młodzieżowca Szymona Szlauderbacha, który w tym biegu startował z rezerwy zwykłej. Rzeszowianie odzyskali prowadzenie tuż przed biegami nominowanymi, gdzie Tomasz Jędrzejak oraz wspomniany Nicklas Porsing przywieźli za swoimi plecami rawiczan. W czternastym i piętnastym biegu ekipa Mirosława Kowalika pokonała gospodarzy 4:2. Pozwoliło to Stali na odniesienie zwycięstwa w meczu.

Biało – niebieskich poprowadził do wygranej Tomasz Jędrzejak, który w pięciu startach zanotował 13 punktów. Dobry występ zaliczyli również Karol Baran i Nick Morris. Obaj zdobyli po 10 oczek. Poniżej oczekiwań zaprezentował się Edward Mazur. Wychowanek tarnowskiej Unii do swojego dorobku dopisał tylko „jedynkę”. W drużynie Unii Kolejarza Rawicz świetnie spisywał się wspomniany wyżej Lidsey (11 punktów). Solidny występ zaliczył kapitan gospodarzy – Damian Baliński, który zgromadził 10 punktów.

W rzeszowskiej ekipie debiutował Michał Curzytek.  Niestety młodzieżowiec Stali nie może zaliczyć tych zawodów do udanych. W powtórce biegu młodzieżowego został wykluczony za spowodowanie upadku Wiktora Trofimowa. Później dwukrotnie się przewrócił.

Za tydzień żurawie zmierzą się na własnym torze z bydgoską Polonią. Po pogromie, jaki miał miejsce na Sportowej 2, są oni z pewnością stawiani w roli faworytów do zdobycia kolejnego bonusa do ligowej tabeli.

Autor: Kacper Ciuba

31-07-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.